Turkey 10 Ball Invitational
By BilliardPort
FINAL ROUND
1/8 FINAL
29.08 11:00 Ralf Souquet 0 1:4
3:4
0:0
2 Wiktor Zielinski
29.08 11:00 Denis Grabe 2 4:2
1:4
4:2
1 Melih Ali Dağaş
29.08 11:00 Jose A. Delgado 2 4:1
4:1
0:0
0 Dimitris Loukatos
29.08 11:00 Jonás S. Comino 0 0:4
2:4
0:0
2 F. Ruiz Sanchez
29.08 13:00 Saki Kanatlar 2 4:3
0:4
4:2
1 Alex Kazakis
29.08 13:00 Konrad Juszczyszyn 2 4:0
4:1
0:0
0 Osman Sanlisoy
29.08 13:00 Mieszko Fortunski 2 4:1
4:2
0:0
0 Mustafa Alnar
29.08 13:00 David Alcaide 2 2:4
4:2
4:2
1 Joshua Filler
QUARTER FINAL
29.08 15:00 Wiktor Zielinski 1 3:4
4:2
33:34
2 Denis Grabe
29.08 15:00 Jose A. Delgado 0 1:4
1:4
0:0
2 F. Ruiz Sanchez
29.08 15:00 Saki Kanatlar 1 4:3
1:4
3:4
2 Konrad Juszczyszyn
29.08 15:00 Mieszko Fortunski 0 2:4
1:4
0:0
2 David Alcaide
SEMI FINAL
29.08 17:00 Denis Grabe 0 0:0
3:4
1:4
2 F. Ruiz Sanchez
29.08 19:00 Konrad Juszczyszyn 0 1:4
3:4
0:0
2 David Alcaide
FINAL
29.08 21:00 F. Ruiz Sanchez 0 2:4
2:4
0:0
2 David Alcaide
GROUPS
TIME Group MATCH
26.08 14:00 Group-1 David Alcaide 1 3:4
4:3
3:4
2 Jose A. Delgado
26.08 14:00 Group-1 Daniel Hult Khazaie 0 1:4
1:4
0:0
2 Onur Yildirim
26.08 14:00 Group-2 F. Ruiz Sanchez 2 1:4
4:0
7:6
1 Dimitris Loukatos
26.08 14:00 Group-2 Tahsin Kaplan 2 4:3
2:4
4:3
1 Emre Çelik
TIME Group MATCH
26.08 16:00 Group-3 Konrad Juszczyszyn 2 2:4
4:3
4:2
1 Osman Sanlisoy
26.08 16:00 Group-3 Harun Erbey 0 1:4
0:4
0:0
2 Levent Kurtuluş
26.08 16:00 Group-4 Alex Kazakis 2 4:3
4:0
0:0
0 Çetin Aslan
26.08 16:00 Group-4 Yasin Kartal 0 3:4
1:4
0:0
2 Saki Kanatlar
TIME Group MATCH
26.08 18:00 Group-5 Joshua Filler 2 4:2
4:2
0:0
0 Jonás S. Comino
26.08 18:00 Group-5 Erol Ahmetoğlu 1 4:3
1:4
2:4
2 Ferdi Özdemir
26.08 18:00 Group-6 Denis Grabe 2 4:1
4:1
0:0
0 Pia Filler
26.08 18:00 Group-6 Ates Bora Duru 0 1:4
2:4
0:0
2 Melih Ali Dağaş
TIME Group MATCH
26.08 20:00 Group-7 Mieszko Fortunski 2 4:1
3:4
5:4
1 Wiktor Zielinski
26.08 20:00 Group-7 Otan Tinaz 0 0:4
3:4
0:0
2 Sami E. Köylü
26.08 20:00 Group-8 Ralf Souquet 1 3:4
4:1
3:4
2 Mustafa Alnar
26.08 20:00 Group-8 Kagan Batir 0 3:4
2:4
0:0
2 Kadir Korkmaz
TIME Group MATCH
27.08 14:00 Group-1 David Alcaide 2 4:1
4:3
0:0
0 Daniel Hult Khazaie
27.08 14:00 Group-1 Onur Yildirim 0 2:4
1:4
0:0
2 Jose A. Delgado
27.08 14:00 Group-2 F. Ruiz Sanchez 2 4:0
4:0
0:0
0 Tahsin Kaplan
27.08 14:00 Group-2 Emre Çelik 1 3:4
4:2
4:5
2 Dimitris Loukatos
TIME Group MATCH
27.08 16:00 Group-3 Konrad Juszczyszyn 2 4:3
2:4
7:6
1 Levent Kurtuluş
27.08 16:00 Group-3 Osman Sanlisoy 2 4:3
2:4
4:3
1 Harun Erbey
27.08 16:00 Group-4 Alex Kazakis 1 3:4
4:0
3:4
2 Saki Kanatlar
27.08 16:00 Group-4 Çetin Aslan 2 4:3
3:4
5:4
1 Yasin Kartal
TIME Group MATCH
27.08 18:00 Group-5 Joshua Filler 2 4:2
4:0
0:0
0 Ferdi Özdemir
27.08 18:00 Group-5 Jonás S. Comino 2 4:2
4:0
0:0
0 Erol Ahmetoğlu
27.08 18:00 Group-6 Denis Grabe 1 4:0
3:4
3:4
2 Melih Ali Dağaş
27.08 18:00 Group-6 Pia Filler 2 4:3
4:0
0:0
0 Ates Bora Duru
TIME Group MATCH
27.08 20:00 Group-7 Mieszko Fortunski 2 2:4
4:1
4:3
1 Sami E. Köylü
27.08 20:00 Group-7 Wiktor Zielinski 2 4:2
3:4
4:2
1 Otan Tinaz
27.08 20:00 Group-8 Ralf Souquet 2 4:0
4:0
0:0
0 Kagan Batir
27.08 20:00 Group-8 Kadir Korkmaz 2 1:4
4:2
4:3
1 Mustafa Alnar
TIME Group MATCH
28.08 14:00 Group-1 David Alcaide 2 4:2
4:3
0:0
0 Onur Yildirim
28.08 14:00 Group-1 Jose A. Delgado 2 4:2
4:1
0:0
0 Daniel Hult Khazaie
28.08 14:00 Group-2 F. Ruiz Sanchez 2 4:3
4:0
0:0
0 Emre Çelik
28.08 14:00 Group-2 Dimitris Loukatos 2 2:4
4:0
4:3
1 Tahsin Kaplan
TIME Group MATCH
28.08 16:00 Group-3 Konrad Juszczyszyn 2 4:3
4:2
0:0
0 Harun Erbey
28.08 16:00 Group-3 Levent Kurtuluş 1 4:3
1:4
6:7
2 Osman Sanlisoy
28.08 16:00 Group-4 Alex Kazakis 2 4:0
4:3
0:0
0 Yasin Kartal
28.08 16:00 Group-4 Saki Kanatlar 2 4:3
4:3
0:0
0 Çetin Aslan
TIME Group MATCH
28.08 18:00 Group-5 Joshua Filler 2 4:0
4:0
0:0
0 Erol Ahmetoğlu
28.08 18:00 Group-5 Ferdi Özdemir 0 0:0
3:4
2:4
2 Jonás S. Comino
28.08 18:00 Group-6 Denis Grabe 2 4:2
4:3
0:0
0 Ates Bora Duru
28.08 18:00 Group-6 Melih Ali Dağaş 2 4:3
4:3
0:0
0 Pia Filler
TIME Group MATCH
28.08 20:00 Group-7 Mieszko Fortunski 2 4:0
4:1
0:0
0 Otan Tinaz
28.08 20:00 Group-7 Sami E. Köylü 0 2:4
0:4
0:0
2 Wiktor Zielinski
28.08 20:00 Group-8 Ralf Souquet 2 4:0
4:2
0:0
0 Kadir Korkmaz
28.08 20:00 Group-8 Mustafa Alnar 2 4:0
4:0
0:0
0 Kagan Batir